Infolinia 24h  Telefon 500 85 20 06

AHC
Tlenoterapia i Opieka Domowa
środa, 29 listopada 2017

Światowy Dzień POChP 26 Listopad 2017

W dniu 26 listopada 2017 roku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „AHC" Tlenoterapia zorganizował obchody Światowego Dnia POChP na terenie Łódzkiej Manufaktury.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego – Pana Witolda Stępnia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Inwestycje Medyczne Łódzkiego.
W ramach tego dnia przez lekarzy i technika elektroradiologii przeprowadzone zostały bezpłatne badania: spirometryczne, oxymetryczne oraz pomiar ciśnienia. Zaoferowaliśmy również konsultację lekarską specjalistów pulmonologów.

 Podstawowym celem, jaki przyświeca Światowemu Dniu POCHP jest podniesienie świadomości zarówno środowisk medycznych, jak i samych pacjentów na temat Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POCHP). Choroba ta dotyka głównie długoletnich palaczy papierosów, zarówno tych aktywnych, jak i biernych. POCHP jest trzecią, po chorobach kardiologicznych i onkologicznych, najczęściej występującą przyczyną zgonów. Niestety, w polskich realiach pacjenci zgłaszają się do lekarza zbyt późno i już w zaawansowanym stadium choroby, choć wczesne rozpoznanie, prawidłowe leczenie oraz właściwa rehabilitacja, to możliwość zahamowania rozwoju POChP. 

 Dlatego 26 listopada na terenie Manufaktury przeprowadziliśmy szereg akcji informacyjnych, promując zachowania prozdrowotne – w szczególności dotyczące „zdrowia płuc". Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zainteresowani udowodnili, iż zdrowie jest dla nich bardzo ważnym elementem życia  Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POCHP), to jedno z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń układu oddechowego. Bazując na danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na całym świecie na POCHP choruje ok. 600 mln osób. W Polsce zaś szacujemy, że chorobą tą dotkniętych jest ok. 2 mln obywateli. Niestety, tylko część z nich jest diagnozowana z powodu niskiej świadomości społeczeństwa.

 

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i przybycie w tak ważnym dniu, który okazał się bardzo udanym wydarzeniem 