Infolinia 24h  Telefon 500 85 20 06

AHC
Tlenoterapia i Opieka Domowa

Utworzono: wtorek, 15 maja 2018

W dniach 9-11 maja 2018 roku Nasza firma z wielką przyjemnością wzięła udział w 28. Konferencji Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran – EWMA 2018 w Krakowie. AHC w współpracy z zagraniczną firmą AOTI, zaprezentowało innowacyjną metodę Miejscowej Terapii Tlenem (TWO2) leczenia ran przewlekłych za pomocą Przenośnej komory hiperbarycznej. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem aż do ostatniego dnia targów. Mamy nadzieję na rozpowszechnienie się nowej metody, ponieważ jest to nadzieja dla osób, którym nie pomogło rutynowe leczenie.

Utworzono: piątek, 22 grudnia 2017

W świątecznej atmosferze w NZOZ AHC Tlenoterapii tradycyjnie odbyło się Spotkanie Wigilijne z uczestnictwem naszych ukochanych pacjentów objętych Domowym Leczeniem Tlenem :) W udekorowanej świątecznie sali wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśy ten dzień w wyjątkowej, ciepłej i miłej atmosferze. Było więc wszystko, czego potrzeba: opłatek, kolędy, potrawy wigilijne :) 

Pacjenci razem z personelem AHC- Tlenotarapia wspólnie złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem przy pięknych polskich kolędach :) 

Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

 

Nadchodząca Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka.

Tak więc dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro...

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Najserdeczniejsze życzenia, szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów 

życzy

Zespół Domowego Leczenia Tlenem "AHC"

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 

Utworzono: środa, 29 listopada 2017

W dniu 26 listopada 2017 roku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „AHC" Tlenoterapia zorganizował obchody Światowego Dnia POChP na terenie Łódzkiej Manufaktury.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego – Pana Witolda Stępnia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Inwestycje Medyczne Łódzkiego.
W ramach tego dnia przez lekarzy i technika elektroradiologii przeprowadzone zostały bezpłatne badania: spirometryczne, oxymetryczne oraz pomiar ciśnienia. Zaoferowaliśmy również konsultację lekarską specjalistów pulmonologów.

Utworzono: poniedziałek, 05 czerwca 2017

4 czerwca 2017 r. NZOZ AHC Tlenoterapia wzięła udział w pikniku z okazji Powitania Lata w Starowej Górze. Skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Ani Wielgosz - organizatorki pikniku. 

 Wśród osób biorących udział w imprezie, wzbudziliśmy ogromne zainteresowanie naszą obecnością i tlenoterapią domową. Wiele osób skorzystało z naszych porad, włącznie z pomiarem tlenu w organizmie.

Utworzono: poniedziałek, 29 maja 2017

W dniu 25 maja 2017r. odbyło się wiosenne Spotkanie Akademii Oddechu z naszymi pacjentami chorymi na POChP. Przybyli także nowi pacjenci, którzy chętnie zapoznali się z tematami organizowanych spotkań :)

Utworzono: poniedziałek, 10 kwietnia 2017

W dniu 6 kwietnia 2017r. odbyło się świąteczne Wielkanocne Spotkanie Akademii Oddechu z pacjentami chorymi na POChP. Ćwiczenia oddechowe poprowadziła Pani Ela - rehabilitantka. Udzieliła instruktażu dla nowych pacjentów, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w naszym spotkaniu. Pacjenci byli motywowani do regularnych ćwiczeń i coraz częstszych, wiosennych spacerów.

Następnie pacjenci razem z personelem AHC- Tlenotarapia złożyli sobie życzenia świąteczne i wspólnie podzielili się Wielkanocnym Jajkiem :) 

Wszystkim pacjentom Domowego Leczenia Tlenem składamy najserdeczniejsze życzenia :

 

Zdrowych, Spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei oraz miłości.

Pogodnego nastroju

oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

życzy

 

Zespół Domowego Leczenia Tlenem ''AHC''. 

Utworzono: czwartek, 01 grudnia 2016

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POCHP), to jedno z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń układu oddechowego. Bazując na danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na całym świecie na POCHP choruje ok. 600 mln osób. W Polsce zaś szacujemy, że chorobą tą dotkniętych jest ok. 2 mln obywateli. Niestety, tylko część z nich jest diagnozowana z powodu niskiej świadomości społeczeństwa.

Choroba ta dotyka głównie długoletnich palaczy papierosów, zarówno tych aktywnych, jak i biernych. POCHP jest trzecią, po chorobach kardiologicznych i onkologicznych, najczęściej występującą przyczyną zgonów.

Podstawowym celem, jaki przyświeca Światowemu Dniu POCHP jest podniesienie świadomości zarówno środowisk medycznych, jak i samych pacjentów, na temat tej choroby.
Niestety, w polskich realiach pacjenci zgłaszają się do lekarza zbyt późno i już w zaawansowanym stadium choroby.

Dlatego też w dniu 10 grudnia 2016r. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „AHC"-Tlenoterapia organizuje na terenie łódzkiej Manufaktury „Dzień z POCHP".

W ramach tego dnia przez lekarzy, pielęgniarki i technika elektroradiologii przeprowadzone zostaną bezpłatne badania: spirometryczne, oxymetryczne oraz pomiar ciśnienia. Gwarantujemy również konsultację lekarską specjalistów pulmonologów.

Pamiętajmy, iż wczesne rozpoznanie, prawidłowe leczenie oraz właściwa rehabilitacja, to możliwość zahamowania rozwoju Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POCHP).

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Łodzi i Województwa Łódzkiego do Manufaktury w dniu 10 grudnia br.